Центр дистанційної освіти

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ

Всесвітня історія. Історія України. 6 клас

На сторінці цього дистанційного курсу розміщені підручник, атлас, відео за темами уроків, а також тестові завдання для узагальнення матеріалу. У верхньому правому куті розміщена пошукова форма Великої російської енциклопедії. Додаткова література з історії розміщена в онлайн-бібліотеці сайту. Зокрема, Енциклопедія історії України, Радянська енциклопедія історії України, Археология Украинской ССР, Полное собрание русских летописей, дванадцятитомна «Великая Отечественная война 1941—1945 годов» та ін.

Підручник

Пометун О. І. Всесвітня історія. Історія України: Підручник для 6 кл. загальноосвітніх навчальних закладів / О. І. Пометун, П. В. Мороз, Ю. Б. Малієнко. – К.: Освіта, 2014.

Атлас

Атлас. Історія стародавнього світу. 6 клас. – К.: Картографія, 2014.

Документальні фільми за темами курсу

ПЕРВІСНИЙ ЛАД НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

У фільмі оповідається про доісторичних людей на території України – неандертальців і кроманьонців. Наводиться періодизація існування людства – кам'яний, міднокам'яний, мідний, бронзовий вік. Дається характеристика матеріальної культури, занять людей палеоліту, мезоліту, неоліту та енеоліту. Описано основні археологічні культури, стоянки та поселення. Фільм розповідає також про неолітичну революцію, перший поділ праці, перехід від привласнюючого господарства до відтворюючого, соціальну організацію (від общини до роду і племені, матріархат і патріархат), появу майнової нерівності, побут, мистецтво, ремесла, опанування металів, появу релігійних уявлень (анімізму, фетишизму, тотемізму й магії), розселення, заняття, житло, ремесла трипільців.


ДРЕВНИЙ ЕГИПЕТ. ИСТОРИЯ. КУЛЬТУРА

Стародавній Єгипет – одна з перших держав в історії людства, що виникла на Африканському континенті в долині річки Ніл приблизно на початку 5-го тисячоліття до н. е. Відноситься до так званих перших «річкових цивілізацій», які характеризуються сильною деспотичною владою і довгим періодом існування. Назва країни – «Єгипет» походить від назви стародавньої єгипетської столиці Хікупта (Хет-ка-Птах – «будинок Ка Птаха, грец. – Мемфіс). Греки, перефразувавши це слово, назвали весь Єгипет словом «Айгюптос». З цього, в свою чергу, термін перекочував в усі інші європейські мови.


СКІФИ

Фільм розповідає про скіфів – войовничий народ, що колись жив на території сучасної України. Описані багатьма античними істориками та географами, скіфи проживали в Північному Причорномор'ї – в степах і лісостепах теперішньої України. Сучасники сприймали Скіфію як країну з чіткими географічними кордонами, на територію якої поширювалася влада скіфів.


ДЕРЖАВИ ДВОРІЧЧЯ ТА ІУДЕО-ІЗРАЇЛЬСЬКЕ ЦАРСТВО

Фільм розповідає про Географічне положення та природні умови Дворіччя (Межиріччя), Вавилон, Вавилонське царство, Давню Фінікію, Закони царя Хаммурапі та ін.


ДРЕВНЯЯ ГРЕЦИЯ ЗА 18 МИНУТ

Гомер, Мінотавр, 300 спартанців, трагедія, Парфенон, Генріх Шліман – все, що ви вивчаєте в 6-му класі, розкладено по поличках. Науковий консультант фільму – Сергій Карпюк, доктор історичних наук, професор Російського державного гуманітарного університету, провідний науковий співробітник Інституту загальної історії РАН.


ДРЕВНИЙ РИМ ЗА 20 МИНУТ

Цезар, Колізей, республіка, Нерон, гуси, плебеї, легіони – все, що ви вивчаєте в 6-му класі, коротко і ясно. Науковий консультант – Андрій Зморшків, доктор історичних наук, професор Інституту східних культур і античності РДГУ.

Вступ до історії України. 5 клас | Центр дистанційної освіти | Історія України. 7 клас