Среда
28.06.2017
22:12:27
Print RSS Статьи альманаха "История Змиевского края" Feedburner Статьи в Академии Гугл Статьи в Academia Видеоканал альманаха

История Змиевского края

АЛЬМАНАХ В СОЦСЕТЯХ
Страница ВКонтакте Страница на Фейсбуке Страница на Одноклассниках Страница Гугл плюс
Страница в Твиттере Страница в Моём мире Liveinternet Страница в ЖЖ
КАТЕГОРИИ РАЗДЕЛА
История Змиевщины
История славян и ариев
Выдающиеся уроженцы Змиевского края
Труды музейного комплекса Змиевского лицея №1 им. З.К.Слюсаренко
Источниковедение
Язычество славян
Географическое краеведение
Славянское единство
Публицистика
Зелёное движение
Белое дело. Белое движение
Электронная библиотека
Открытые письма
Антифашизм
ПОИСК ПО САЙТУ
НАШИ ПАРТНЁРЫ
Сайт Дарьи Беднер
НПП "Гомольшанские леса" Змиевское научное краеведческое общество
Музейный комплекс Зиевского лицея №1 им. З. К. Слюсаренко Змиевы горы
Центр краеведения им. академика П. Т. Тронько (ХНУ им. В. Н. Каразина) Исторический факультет ХНПУ им. Г. С. Сковороды
Электронный научный журнал «Змиевское краеведение» (Electronic scientific journal «Zmiev Local Lore») Факультет геологии, географии, рекреации и туризма ХНУ им. В. Н. Каразина
Змиевской лицей №1 ПАНИ
СТАТИСТИКА И АНАЛИТИКА
colovrat.at.ua Alexa/PR
Счетчик тИЦ и PR
Google Analytics Яндекс.Метрика
Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0
ВАЛИДНОСТЬ И БЕЗОПАСНОСТЬ САЙТА
Правильный CSS! Valid HTML 40.1!
Valid RSS Monitorus.PRO. Мониторинг сайтов и серверов.
Adguard Результаты антивирусного сканирования
Norton TrustedSite
ДЛЯ МЕЦЕНАТОВ
webmoney webmoney
ПОЛИТИКА ДОСТУПА И АВТОРСКИЕ ПРАВА

Наш альманах придерживается политики мгновенного открытого доступа к опубликованному материалу, поддерживая принципы свободного распространения научной информации и глобального обмена знаниями для общего социального прогресса.

Статьи и другие материалы, опубликованные на сайте, доступны по лицензии «Attribution-NonCommercial» («Атрибуция — Некоммерческое использование») CC BY-NC.

Лицензия Creative Commons Все права защищены

Ссылка на авторов при копировании и цитировании материалов обязательна.

ВСЕ ПРАВА ЗАЩИЩЕНЫ (См. подробно).

История
Главная » Статьи » Труды музейного комплекса Змиевского лицея №1 им. З.К.Слюсаренко

ЗМІЇВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №1 У ОБЛИЧЧЯХ. ХОХІТВА СВІТЛАНА ВАСИЛІВНА (1947–2014)

ЗМІЇВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ №1 У ОБЛИЧЧЯХ. ХОХІТВА СВІТЛАНА ВАСИЛІВНА (1947–2014)
_______________________________________
Д. С. Обозна,
учениця Зміївського ліцею №1 ім. З. К. Слюсаренка
 
Світлана Василівна народилася 7 лютого 1947 року у місті Галич, Івано-Франківської області, в сім’ї службовців.

Мати, Івченко Олена Опанасівна, була медпрацівником. Батько, Смірнов Василь Ілліч розлучився з матір’ю коли Світлані було 3 роки. Тому вона виховувалась в сім’ї дідуся – Хардікова Опанаса Івановича. 1949 року родина переїхала на постійне проживання до м. Змієва.

В 1954 році Світлана вступила до першого класу Зміївської середньої школи №1 і закінчила її в 1965 році. Після закінчення школи стала студенткою факультету іноземних мов Харківського державного університету ім. О. М. Горького, а після народження сина перейшла на заочне відділення, закінчивши навчання 1974 року.

 

У 1967 році вийшла заміж за Хохітву Віктора Тимофійовича, студента Харківського інституту радіоелектроніки. У шлюбі народилося двоє дітей, Андрій та Ніна, які зараз мають власні сім’ї.

В 1968 році Світлана Василівна почала працювати вчителем англійської мови в Зідьківській середній школі. В 1974 році перейшла працювати в Зміївську середню школу №1 і в цьому ж році закінчила навчання в університеті. З 1975 року по 1981 рік була організатором позакласної роботи, приймала активну участь у роботі шкільного музею Бойової слави. В 1981 році призначена директором Зміївського Будинку піонерів і школярів, а в 1986 році переведена вчителем англійської мови в Зміївській середній школі № 1.

Світлана Василівна Хохітва характеризувалася, як творчий, досвідчений педагог, що активно використовувала та поширювала серед колег інноваційні освітні методики й технології, застосовувала нестандартні форми проведення уроків, курсів за вибором факультативних занять. Як учитель С. В. Хохітва працювала над питанням підвищення предметної компетентності учнів на уроках англійської мови та в позаурочний час, вміло скеровувала розвиток індивідуальності учнів, створювала оптимальні умови для їх самовираження, формувала стійку пізнавальну активність дітей, домагалася максимального розвитку їх потенційних можливостей. Уміло організовувала пошукову роботу учнів через залучення до гурткової роботи, скеровувала роботу гуртківців під час проведення двомовних екскурсій у шкільному музеї. Систематично використовувала прогресивні педагогічні ідеї, ділилася досвідом роботи з колегами,мала власні методичні надбання і поширювала їх через педагогічну пресу, наполегливо працювала над фаховим самовдосконаленням, побудовою уроків із використанням мультимедійних комплексів. Знайомі та колеги відмічали високий рівень загальної культури Світлани Василівни. Тому вона користувалася повагою учнів, батьків, учителів.

З огляду на вищезазначене С. В. Хохітва мала звання «учитель-методист» (1993) та педагогічне звання «старший учитель» (2003), а також була нагороджена Грамотою Харківського обласного відділу народної освіти й Харківського обласного комітету профспілки працівників освіти, вищої школи й наукових закладів і знаком «Відмінник народної освіти України» (1990).

14 січня 2014 року тривала важка хвороба обірвала життя Світлани Василівни на 67-му році. Але її педагогічна діяльність, людські якості, великий життєвий та професійний досвід ще довго будуть яскравим прикладом для наслідування колегами й учнями нашого ліцею.

 
ДЖЕРЕЛА
  1. Особова справа Хохітви Світлани Василівни // Архів Зміївського ліцею № 1 імені З. К. Слюсаренка.
 
© Обозна Д. С., 21.10.2016
 
Ссылка на эту статью:
Обозна Д. С. Зміївський ліцей №1 у обличчях. Світлана Василівна Хохітва / Д. С. Обозна // История Змиевского края. – Змиев. – 21.10.2016. – Режим доступа : http://colovrat.at.ua/publ/6-1-0-321

Категория: Труды музейного комплекса Змиевского лицея №1 им. З.К.Слюсаренко | Добавил: Yurata (21.10.2016)
Просмотров: 889
Лого в футер
Лого в футер
© Электронный альманах
«История Змиевского края» (ISSN 2414-5939), 2008–2017

Контакты:  colovrat@at.ua  |  +(380)63-80-82-936  | Хостинг от uCoz