Вторник
27.06.2017
06:26:53
Print RSS Статьи альманаха "История Змиевского края" Feedburner Статьи в Академии Гугл Статьи в Academia Видеоканал альманаха

История Змиевского края

АЛЬМАНАХ В СОЦСЕТЯХ
Страница ВКонтакте Страница на Фейсбуке Страница на Одноклассниках Страница Гугл плюс
Страница в Твиттере Страница в Моём мире Liveinternet Страница в ЖЖ
КАТЕГОРИИ РАЗДЕЛА
История Змиевщины
История славян и ариев
Выдающиеся уроженцы Змиевского края
Труды музейного комплекса Змиевского лицея №1 им. З.К.Слюсаренко
Источниковедение
Язычество славян
Географическое краеведение
Славянское единство
Публицистика
Зелёное движение
Белое дело. Белое движение
Электронная библиотека
Открытые письма
Антифашизм
ПОИСК ПО САЙТУ
НАШИ ПАРТНЁРЫ
Сайт Дарьи Беднер
НПП "Гомольшанские леса" Змиевское научное краеведческое общество
Музейный комплекс Зиевского лицея №1 им. З. К. Слюсаренко Змиевы горы
Центр краеведения им. академика П. Т. Тронько (ХНУ им. В. Н. Каразина) Исторический факультет ХНПУ им. Г. С. Сковороды
Электронный научный журнал «Змиевское краеведение» (Electronic scientific journal «Zmiev Local Lore») Факультет геологии, географии, рекреации и туризма ХНУ им. В. Н. Каразина
Змиевской лицей №1 ПАНИ
СТАТИСТИКА И АНАЛИТИКА
colovrat.at.ua Alexa/PR
Счетчик тИЦ и PR
Google Analytics Яндекс.Метрика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
ВАЛИДНОСТЬ И БЕЗОПАСНОСТЬ САЙТА
Правильный CSS! Valid HTML 40.1!
Valid RSS Monitorus.PRO. Мониторинг сайтов и серверов.
Adguard Результаты антивирусного сканирования
Norton TrustedSite
ДЛЯ МЕЦЕНАТОВ
webmoney webmoney
ПОЛИТИКА ДОСТУПА И АВТОРСКИЕ ПРАВА

Наш альманах придерживается политики мгновенного открытого доступа к опубликованному материалу, поддерживая принципы свободного распространения научной информации и глобального обмена знаниями для общего социального прогресса.

Статьи и другие материалы, опубликованные на сайте, доступны по лицензии «Attribution-NonCommercial» («Атрибуция — Некоммерческое использование») CC BY-NC.

Лицензия Creative Commons Все права защищены

Ссылка на авторов при копировании и цитировании материалов обязательна.

ВСЕ ПРАВА ЗАЩИЩЕНЫ (См. подробно).

История
Главная » Статьи » Открытые письма

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ІНСТИТУТУ АРХЕОЛОГІЇ ДО ПРЕЗИДІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ІНСТИТУТУ АРХЕОЛОГІЇ ДО ПРЕЗИДІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
(Джерело тут)

До Президії НАН України

До Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України

До Відділення історії, філософії та права НАН України

У своїй Постанові «Про фінансування НАН України у 2016 році» № 11 від 20.01.2016 Президія Національної академії Наук України констатує, що у відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» фінансування НАН України у поточному році передбачено видатки (обсягом 2 млрд. 54,2 млн. грн.), що на 284,8 млн. грн., або на 12,2%, менше від обсягів фінансування 2015 року і на 725,0 млн. грн. менше від мінімальних потреб НАН України.

Відповідно до попередніх розрахунків бюджетних надходжень на фінансування Інституту археології НАН України на перший квартал 2016 року, фінансування нашої установи складатиме на 17,98 %, менше ніж видатки на ІА НАН України на минулий рік, і на 30,08 % менше бюджетного запиту ІА НАН України у 2016 році. Порівняно з минулим роком фонд заробітної плати зменшено на 13,289 %, а загалом становитиме 40 % від суми необхідного мінімального фонду зарплати. Наголошуємо, що у зв’язку із тим, що в 2015 році через різницю між отриманим та необхідним фінансуванням ІА НАН України кількість наукових співробітників, які змушені були працювати за заявою на неповну ставку (75%, 50%, 25%)  склала 39%. Окрім цього практично усі наукові співробітники та лаборантський склад для забезпечення статутної діяльності установи змушені були писати відповідні заяви про скорочений робочий тиждень або день, в той час, як більшість установ НАН України фінансувались в повному обсязі відповідно до своїх потреб.

Таким чином, у зв’язку з цьогорічним недофінансуванням трудовий колектив ІА НАНУ, ядро якого складають лише 136 наукових співробітників (8 з яких це співробітники з Кримської філії), 14 технічних та 49 допоміжного персоналу, опинився перед загрозою 40% скорочення, що фактично знищить і так маленький колектив ІА НАН України і, відповідно, цілу галузь науки та історичного знання про найдавніше минуле України. Наголошуємо, що мінімальні потреби статутної діяльності фінансування ІА НАН України становлять 15 млн. гривень.

Відповідно до діючого Статуту НАН України, одним із основних завдань Академії є «захист прав членів НАН України та працівників її установ» (ст. 11, п. 9). Залишається незрозумілим, які кроки здійснила Президія (як основний орган управління), щоб забезпечити фінансування НАН України в необхідному обсязі. Чому, наприклад, не було ініційовано саме Президією: а) дієвої кампанії в засобах масової інформації з приводу недофінансування НАН України; б) публічних звернень до Уряду, Верховної Ради, Президента, тощо? Чи були внесені пропозиції щодо змін до Державного бюджету України на 2016 р. відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України від 25.12.2015 р. №928-VIII «Про Державний бюджет України»? Відсутність чіткої інформаційної політики від Президії НАНУ (перш за все, пояснень своїх дій для працівників) та розісланий по інституціям циркуляр про «оптимізацію, реструктуризацію та скорочення» переконують у зворотньому, а саме – невідповідності вжитих Президією кроків до масштабу загрози, що нависла над НАН України.

Так звана “оптимізація” сьогодні набирає найжахливіших форм, вона зводиться до скорочення штату, частина якого може буде звільнена за скороченням, а частина має написати заяву на роботу за урізаним графіком або неповну ставку. Скорочуються перспективі кадри, кандидати та доктори наук із значним польовим досвідом. Отже сьогодні в ІА НАН України ми маємо атмосферу 1933-1939 рр., коли тодішні керманичі відкрито проголошували знищення ворожих класів та здійснили на практиці зачистку української археології.

Постає питання, чи здатна Президія захистити реальні інтереси науки України, а на загал – її майбутнього?

Таким чином, трудовий колектив Інституту археології НАН України рішуче вимагає:

1. Призупинити дію Постанови Президії НАН України від № 11 від 20.01.2016 р. (у частині оптимізації та скорочення) до публічного обговорення й вироблення стратегії, положень та критеріїв реорганізації НАН України.

2. Оприлюднити всю фінансову звітність НАН України шляхом опублікування у відкритому доступі на сайті НАН України повних сканованих копій штатного розкладу та кошторисів Президії, секцій, відділень, установ НАН України у 2013-15 рр., включаючи спецфонди, особливо виділити роки, коли були зменшені обсяги фінансування та кошторису Президії, секцій, відділень, установ на 2016 рік.

3. Публічно пояснити критерії розподілу коштів між відділеннями та серед установ (інститутів) в межах відділень. Й, зокрема, причини недофінансування Інституту археології НАН України в минулі роки.

4. Вжити усі можливі заходи щодо захисту прав своїх робітників (згідно п Статуту) й вимагати у Кабінету Міністрів України перегляду Державного бюджету України на 2016 р. відповідно до Закону України від 26.11.2015 №848-19 «Про наукову і науково-технічну діяльність» України.

5. Ініціювати початок широкого публічного обговорення про шляхи й принципи реорганізації (реформування) НАН України, в першу чергу її бюрократичного апарату, яка б стала дієвою альтернативою «оптимізації й реструктуризації», зазначеній в Постанові Президії НАН України за № 11.
 

Директор Інститу академік Толочко П. П.

Вчений секретар Корвін-Піотровський О. Г.

Голова профспілки ІА НАНУ  Петраускас О. В.


Категория: Открытые письма | Добавил: Yurata (25.03.2016)
Просмотров: 925
Лого в футер
Лого в футер
© Электронный альманах
«История Змиевского края» (ISSN 2414-5939), 2008–2017

Контакты:  colovrat@at.ua  |  +(380)63-80-82-936  | Хостинг от uCoz