65. Практичне заняття. Історичні джерела про суспільне та господарське життя і духовний світ давніх слов’ян

Східнослов'янські племена населяли територію, на якій з давніх-давен розвивалося землеробство та скотарство. Слов'яни вели осілий спосіб життя, а основу їхньої господарської діяльності складали рільництво й тваринництво, з тенденцією перетворення рільництва на провідну галузь виробництва.

Землеробство було орним, а характер землекористування – екстенсивним. Орні ділянки використовувалися до повного виснаження, після чого їх залишали на коротко- або довготривалий переліг. Як засіб розчищення земель під посіви та як окрема система землеробства значного поширення набула підсіка. Підсічне землеробство переважало в поліській зоні, а орне – в лісостеповій.

Використання угідь до їх повного виснаження зумовлювало необхідність поступового освоєння нових територій. Лише наприкінці VIII ст. стають помітними якісні зміни в землеробстві, викликані збільшенням народонаселення та поліпшенням кліматичних умов. У господарстві слов'ян намітився перехід до інтенсивних форм землекористування. Зменшився термін перебування ділянок під перелогою та поступово утверджувалась двопільна система рільництва, щоправда, при збереженні певного значення перелоги та підсіки.

65. Практичне заняття. Історичні джерела про суспільне та господарське життя і духовний світ давніх слов’ян
Поделиться
Подписаться на новые конспекты уроков
news
© Мальований В. Ф. | Дата публікації: 2020-08-23 | Переглядів: 45 | Завантажень: 3 | Рейтинг: 5.0/1

Конспекти уроків надані за ліцензією CC BY-NC