41. Господарювання та повсякденне життя в Давній Греції

З І тис. до н. е. до першої половини І тис. н.е. виникає нова господарська культура, в якій рабство було більш різноманітним та продуктивним, використовувалось у всіх галузях господарства, і тому відіграло важливу роль в економічному піднесенні стародавніх Греції та Риму. В світовій історії цей період отримав назву античного ( лат. antiguus - давній) рабства.

Розвитку господарства Стародавньої Греції значною мірою сприяли наступні фактори: вигідне географічне розташування, близькість відомих торговельних шляхів, гориста місцевість, наявність бухт, островів, заток, м”який теплий клімат, родючі землі, значна кількість корисних копалин (залізо, мідь, бронза, мармур).

Ці та інші чинники зумовили виникнення полісів (місто - держава), переважаючий розвиток ремесла і торгівлі, мореплавства, високу товарність та регіональну спеціалізацію сільського господарства, широке застосування грошового обігу, лихварських (в спеціалізованих магазинах - трапезах) та банківських операцій, появу торгового капіталу, купців.

41. Господарювання та повсякденне життя в Давній Греції
Дата публикации: 2020-08-20 | Просмотров: 335 | Загрузок: 19 | Лицензия: CC BY-NC