Главная » Статьи » Труды музейного комплекса Змиевского лицея №1 им. З.К.Слюсаренко

Георгій Георгійович Єрьомін (1917–2003). До сторіччя з дня народження

print bookmark Опечатка en de ch
УДК 929
ББК 63.3(2)6-8

ГЕОРГІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ ЄРЬОМІН (1917–2003).
ДО СТОРІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

______________________________________________

© Інна Ігнатьєва

гурток «Юні краєзнавці» Зміївського ліцею №1 імені З.К.Слюсаренка

Георгій Георгійович Єрьомін народився 27 січня 1917 року в місті Купянську Харківської області в сімї службовців: його мати була телефоністкою, а батько – технік зв’язку Куп’янського вузла.

У 1931 році закінчив 8 класів Зміївської школи № 1, далі продовжив своє навчання в художньому технікумі міста Харкова, після закінчення якого працюв (1934–1936 рр.) учителем малювання і географії Зміївської 7-річної школи №1. Наступні 4 роки життя Георгій присвятив навчанню у Херсонському технікумі. У період 1940–1942 рр. – курсант Саратовского танкового училища.

Війна внесла свої корективи у долі багатьох громадян нашої країни. Не був виключення і Георгій Георгійович Єрьомін, у 1942–1946 рр. він служив на посаді командира механізованої розвідувальної роти розвідувального відділення штабу 1-го Прибалтійського фронту, брав участь в операціях на Сталінградському, 1-му Прибалтійськом і 2-му Далекосхідному фронтах. Всю війну він був там, де найважче. Травень1945 року. Перемога! Закінчилася Велика Вітчизняна війна. Але вона не закінчилася для старшого лейтенанта Єрьоміна. Радянське командування направило його на схід. Воєнні дії в напрямку Харбіна відзначалися особливою наполегливістю японців. Але Радянська армія перемогла ворога. За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни, Георгія Георгійовича нагороджено двома орденами Вітчизняної війни 2-го ступеня, медалями «За оборону Сталінграда», «За взяття Кенігсберга», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років», «За перемогу над Японією» та іншими.
 

Георгій Георгійович Єрьомін

Рис. 1. Георгій Георгійович Єрьомін
 

1946 року був комісований як інвалід війні.

У 1953–1977 рр. працював учителем Зміївської школи №1. Разом з тим, у 1956 вступив в Харківський державний університет на факультет географії, який закінчив в 1962 році, отримавши спеціальність економіст-географ, географ.

Г. Г. Єрьомін був ентузіастом своєї справи. Він доклав багато сил і старань, щоб створити найсприятливіші умови для навчання географії. Власними силами виготовив оригінальні наочні посібники, обладнав чудовий кабінет географії.
 

Георгій Георгійович Єрьомін на уроці

Рис. 2. Георгій Георгійович Єрьомін
у кабінеті географії Зміївської школи №1

 

Географія – захоплюючий предмет. Такої думки дотримувалися всі учні Зміївської середньої школи № 1, у яких викладав Георгій Георгійович, бо сам вчитель закоханий в науку, який присвятив життя, цю любов прищеплював й школярам. Найчастіше Єрьоміна можна було зустріти в його «святая святих» – у кабінеті географії. Вже з першого погляду видно – тут справу поставлено серйозно. Численні карти Зміївщини, Харківської області, України, карти опадів, економічні, народного господарства, середньої температури, макети – плоди творчості керівника кабінету і його учнів. Географічний кабінет у Зміївській середній школі №1 схожий на лабораторію вченого-дослідника. У ньому було розміщено понад 250 різних стендів.

Георгій Георгійович був активним членом товариства «Знання». На обласному конкурсі лекторів по виготовленню наочних посібників одержав першу премію. Неодноразово брав участь на районних, обласних та республіканських виставках і конкурсах. Його стенд «Українська Радянська Соціалістична Республіка» одержав першу премію на республіканському конкурсі-огляді і був запланований до видання.
 

Георгій Георгійович Єрьомін та Валентина Спіріна

Рис. 3. Георгій Георгійович Єрьомін
з ученицею Валентиною Спіріною (Сердюченко)

За самовіддану учительську працю Георгія Георгійовича було нагороджено знаком: «Відмінник народної освіти СРСР», а також званням «Ветеран праці».

Незважаючи на свою вчительську діяльність, Георгій Георгійович постійно друкував у районній, обласній та загальносоюзній пресі статті про нову методику навчання, виготовлення наочності, історію Змієва. Серед творчого доробку є й спогади про воєнні дії 1941–1945рр.

2003 року Георгія Георгійовича не стало. За його плечима було складне, героїчне життя – приклад для молодого покоління, приклад служіння Батьківщині. Тому 2015 року Зміївським науковим краєзнавчим товариством засновано медаль Георгія Георгійовича Єрьоміна, якою нагороджуються учителі географії та краєзнавці, що гідно продовжують справу нашого земляка.

 
ДЖЕРЕЛА
  1. Особова справа Георгія Георгійовича Єрьоміна // Архів Зміївського ліцею № 1 імені З. К. Слюсаренка.
  2. Архівний відділ музейного комплексу Зміївського ліцею №1 імені З. К. Слюсаренка. – Фонд 1 «Історія навчального закладу».
  3. Будівник комунізму. – 1968. – 12 березня.
 
© Ігнатьєва Інна, 14.12.2016
 
Ссылка на эту статью:
Ігнатьєва І. Георгій Георгійович Єрьомін (1917–2003). До сторіччя з дня народження / Інна Ігнатьєва // История Змиевского края. – Змиев. – 25.01.2017. – Режим доступа : https://colovrat.at.ua/publ/6-1-0-326
Похожие статьи
Поделиться
Мне нравится!
2
Рубрика: Труды музейного комплекса Змиевского лицея №1 им. З.К.Слюсаренко | Дата публикации: 25.01.2017 | Просмотров: 10475 | Ключевые слова: Георгій Георгійович Єрьомін, Зміївський ліцей №1, Зміївська школа №1, кабінетна система викладання