Воскресенье, 23.4.2017, 00:00:00 RSS Feedburner Статьи в Академии Гугл Статьи в Academia Видеоканал альманаха

АЛЬМАНАХ В СОЦСЕТЯХ
Страница ВКонтакте Страница на Фейсбуке Страница на Одноклассниках Страница Гугл плюс
Страница в Твиттере Страница в Моём мире Liveinternet Страница в ЖЖ
ПОДПИСАТЬСЯ НА НАШИ СТАТЬИ
news Add to netvibes
news news
news Поиск в RSS новостях и блогах
news news
news news

news

Введите Ваш @ адрес:

КАТЕГОРИИ РАЗДЕЛА
История Змиевщины
История славян и ариев
Выдающиеся уроженцы Змиевского края
Труды музейного комплекса Змиевского лицея №1 им. З.К.Слюсаренко
Источниковедение
Язычество славян
Географическое краеведение
Славянское единство
Публицистика
Зелёное движение
Белое дело. Белое движение
Электронная библиотека
Открытые письма
Антифашизм
ПОИСК ПО САЙТУ
НАШ ОПРОС
Кто для Вас С.Бандера и Р.Шухевич?
Всего ответов: 7
НАШИ ПАРТНЁРЫ
Сайт Дарьи Беднер
НПП "Гомольшанские леса" Змиевское научное краеведческое общество
Музейный комплекс Зиевского лицея №1 им. З. К. Слюсаренко Змиевы горы
Центр краеведения им. академика П. Т. Тронько (ХНУ им. В. Н. Каразина) Исторический факультет ХНПУ им. Г. С. Сковороды
Электронный научный журнал «Змиевское краеведение» (Electronic scientific journal «Zmiev Local Lore») Факультет геологии, географии, рекреации и туризма ХНУ им. В. Н. Каразина
МСА ПАНИ
Змиевской лицей №1 им. З. К. Слюсаренко
ГЕОГРАФИЯ ЧИТАТЕЛЬСКОЙ АУДИТОРИИ
Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0

ВАЛИДНОСТЬ И БЕЗОПАСНОСТЬ САЙТА
Правильный CSS! Valid HTML 40.1!
Valid RSS McAfee Secure
Adguard Результаты антивирусного сканирования
Norton TrustedSite
ДЛЯ МЕЦЕНАТОВ
ПОЛИТИКА ДОСТУПА И АВТОРСКИЕ ПРАВА
open access

Наш альманах придерживается политики мгновенного открытого доступа к опубликованному материалу, поддерживая принципы свободного распространения научной информации и глобального обмена знаниями для общего социального прогресса.

Scireg.org DMCA.com Protection Status

Copyrighted.com Registered & Protected WX4S-QLYM-GZWJ-8HFS

Ссылка на авторов при копировании и цитировании материалов обязательна.

Protected by Copyscape

Статьи и другие материалы, опубликованные на сайте, доступны по лицензии «Attribution-NonCommercial» («Атрибуция — Некоммерческое использование») CC BY-NC.

Главная » Статьи » Труды музейного комплекса Змиевского лицея №1 им. З.К.Слюсаренко

ГЕОРГІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ ЄРЬОМІН (1917–2003). ДО СТОРІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

УДК 929
ББК 63.3(2)6-8

ГЕОРГІЙ ГЕОРГІЙОВИЧ ЄРЬОМІН (1917–2003).
ДО СТОРІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
______________________________________________

© Інна Ігнатьєва

гурток «Юні краєзнавці»
Зміївського ліцею №1 імені З.К.Слюсаренка

Георгій Георгійович Єрьомін народився 27 січня 1917 року в місті Купянську Харківської області в сімї службовців: його мати була телефоністкою, а батько – технік зв’язку Куп’янського вузла.

У 1931 році закінчив 8 класів Зміївської школи № 1, далі продовжив своє навчання в художньому технікумі міста Харкова, після закінчення якого працюв (1934–1936 рр.) учителем малювання і географії Зміївської 7-річної школи №1. Наступні 4 роки життя Георгій присвятив навчанню у Херсонському технікумі. У період 1940–1942 рр. – курсант Саратовского танкового училища.

Війна внесла свої корективи у долі багатьох громадян нашої країни. Не був виключення і Георгій Георгійович Єрьомін, у 1942–1946 рр. він служив на посаді командира механізованої розвідувальної роти розвідувального відділення штабу 1-го Прибалтійського фронту, брав участь в операціях на Сталінградському, 1-му Прибалтійськом і 2-му Далекосхідному фронтах. Всю війну він був там, де найважче. Травень1945 року. Перемога! Закінчилася Велика Вітчизняна війна. Але вона не закінчилася для старшого лейтенанта Єрьоміна. Радянське командування направило його на схід. Воєнні дії в напрямку Харбіна відзначалися особливою наполегливістю японців. Але Радянська армія перемогла ворога. За мужність і героїзм, проявлені в роки Великої Вітчизняної війни, Георгія Георгійовича нагороджено двома орденами Вітчизняної війни 2-го ступеня, медалями «За оборону Сталінграда», «За взяття Кенігсберга», «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років», «За перемогу над Японією» та іншими.
 

Георгій Георгійович Єрьомін

Рис. 1. Георгій Георгійович Єрьомін
 

1946 року був комісований як інвалід війні.

У 1953–1977 рр. працював учителем Зміївської школи № 1. Разом з тим, у 1956 вступив в Харківський державний університет на факультет географії, який закінчив в 1962 році, отримавши спеціальність економіст-географ, географ.

Г. Г. Єрьомін був ентузіастом своєї справи. Він доклав багато сил і старань, щоб створити найсприятливіші умови для навчання географії. Власними силами виготовив оригінальні наочні посібники, обладнав чудовий кабінет географії.
 

Георгій Георгійович Єрьомін на уроці

Рис. 2. Георгій Георгійович Єрьомін
у кабінеті географії Зміївської школи №1

 

Географія – захоплюючий предмет. Такої думки дотримувалися всі учні Зміївської середньої школи № 1, у яких викладав Георгій Георгійович, бо сам вчитель закоханий в науку, який присвятив життя, цю любов прищеплював й школярам. Найчастіше Єрьоміна можна було зустріти в його «святая святих» – у кабінеті географії. Вже з першого погляду видно – тут справу поставлено серйозно. Численні карти Зміївщини, Харківської області, України, карти опадів, економічні, народного господарства, середньої температури, макети – плоди творчості керівника кабінету і його учнів. Географічний кабінет у Зміївській середній школі № 1 схожий на лабораторію вченого-дослідника. У ньому було розміщено понад 250 різних стендів.

Георгій Георгійович був активним членом товариства «Знання». На обласному конкурсі лекторів по виготовленню наочних посібників одержав першу премію. Неодноразово брав участь на районних, обласних та республіканських виставках і конкурсах. Його стенд «Українська Радянська Соціалістична Республіка» одержав першу премію на республіканському конкурсі-огляді і був запланований до видання.
 

Георгій Георгійович Єрьомін та Валентина Спіріна

Рис. 3. Георгій Георгійович Єрьомін
з ученицею Валентиною Спіріною (Сердюченко)

За самовіддану учительську працю Георгія Георгійовича було нагороджено знаком: «Відмінник народної освіти СРСР», а також званням «Ветеран праці».

Незважаючи на свою вчительську діяльність, Георгій Георгійович постійно друкував у районній, обласній та загальносоюзній пресі статті про нову методику навчання, виготовлення наочності, історію Змієва. Серед творчого доробку є й спогади про воєнні дії 1941–1945рр.

2003 року Георгія Георгійовича не стало. За його плечима було складне, героїчне життя – приклад для молодого покоління, приклад служіння Батьківщині. Тому 2015 року Зміївським науковим краєзнавчим товариством засновано медаль Георгія Георгійовича Єрьоміна, якою нагороджуються учителі географії та краєзнавці, що гідно продовжують справу нашого земляка.

 
ДЖЕРЕЛА
  1. Особова справа Георгія Георгійовича Єрьоміна // Архів Зміївського ліцею № 1 імені З. К. Слюсаренка.
  2. Архівний відділ музейного комплексу Зміївського ліцею №1 імені З. К. Слюсаренка. – Фонд 1 «Історія навчального закладу».
  3. Будівник комунізму. – 1968. – 12 березня.
 
© Ігнатьєва Інна, 14.12.2016
 
Ссылка на эту статью:
Ігнатьєва І. Георгій Георгійович Єрьомін (1917–2003). До сторіччя з дня народження / Інна Ігнатьєва // История Змиевского края. – Змиев. – 25.01.2017. – Режим доступа : http://colovrat.at.ua/publ/6-1-0-326
 
Категория: Труды музейного комплекса Змиевского лицея №1 им. З.К.Слюсаренко | Добавил: Yurata (25.01.2017)
Просмотров: 696 | Теги: видатні люди Зміївщини, Георгій Георгійович Єрьомін, кабінетна система викладання, Зміївська школа №1
Лицензия Creative Commons
Все права защищены
© Электронный альманах
«История Змиевского края» (ISSN 2414-5939), 2008–2017

Контакты:  colovrat.at@yahoo.com  |  +(380)63-80-82-936  | Хостинг от uCoz
colovrat.at.ua Alexa/PR
Индекс цитирования
Траст. Анализ сайта colovrat.at.ua
Яндекс.Метрика
MegaIndex Domain Rank
Счетчик PR-CY.Rank